РЕМИ ЗОНАША У ЋУПРИЈСКОМ ДЕРБИЈУ

Ћупријски фудбалски дерби у 11. колу зоне “Запад” између “Мораве 1918” и мијатовачког “Јединства” завршен је нерешеним резултатом 1:1. Повела је “Морава” голом Огњена Марковића у 38. минуту, а “Јединству” донео изједначење Игор Павловић, голом из пенала, у 73. минуту меча.

Нижелигашки фудбал је у Ћуприји веома популаран и утакмице оваквог типа никада нису без публике, а позоришна атмосфера која се да видети на већини утакмица прве лиге овде не постоји. То су најбоље показали “Морава” и “Јединство”, чије је комшијско пријатељство и поштовање на високом нивоу све док судија не да знак за почетак. Треба истаћи да на моравском дербију нема сувишне грубости и неспортског понашања, већ само фер и коректне игре. Чарке су ту тек да сусрет добије на важности. На крају, утакмица је завршена најправеднијим резултатом, нерешено.

Након овог кола “Морава 1918” је пета на табели са 19 бодова, а “Јединство” десето са 14 бодова.