СРБИЈА ИМА СВЕТСКОГ ПРВАКА У ПРОФЕСИОНАЛНОМ БОКСУ – САША МИЛЕНКОВИЋ ИЗ ОСТРИКОВЦА
Србија се може похвалити светским прваком у професионалном боксу. То је Саша Миленковић из Остриковца, Интерконтинентални шампион у верзији WBF – једној од пет највећих боксерских организација на свету.
Оно што ову титулу чини још вреднијом јесте чињеница да је Миленковић до ње стигао у 43. години, постајући тако најстарији носилац шампионског појаса у Србији, Немачкој и Аустрији, где данас живи и ради. Иако je професионалним боксом почео да се бави тек у 39. години, у каријери има 11 победа и само један пораз – меч који је морао да преда због повреде. У аматерском боксу био је шампион Аустрије. Као професионалац Саша боксује под српском заставом.
Када му обавезе дозволе своје слободно време најрадије проводи у родном Остриковцу. Ове године посетио је пријатеље на 23. Меморијалном фудбалском турниру „Мирослав Николић Вуја“, где је присутнима упутио снажну поруку:
– Само поштeним радом, упорношћу и пожртвовањем стиже се до успеха – поручио је Миленковић својим пријатељима, пожелевши ФК „Поморавље 1948“ пуно успеха у вишем рангу такмичења.
Без обзира на титуле и статус у светском професионалном боксу, Саша је скроман човек. После фотографисања и разговора са фудбалерима и мештанима, вратио се кући, где га је чекао започети посао око уређења окућнице.
Коментари