СУСРЕТ СА КЊИЖЕВНИЦОМ ДАНИЈЕЛОМ ВУЛИЋЕВИЋ

Поводом обележавања Светског дана дечје књиге, у организацији Народне библиотеке „Душан Матић“, одржан је сусрет најмлађих читалаца са књижевницом Данијелом Вулићевић, дугогодишњом директорком Народне библиотеке у Лапову и ауторком богатог књижевног опуса. Он је ауторка и коауторка 14 књига, од којих су три романи за децу, један за одрасле, четири збирке прича, једна историјска монографија, а последња од пет збирки поезије објављена је у Црној Гори.

Деца су имала прилику да се упознају са њеним стваралаштвом, посебно са поезијом намењеном најмлађима. Посебну пажњу изазвале су књиге о девојчици Даши, кроз које ауторка на топао и непосредан начин приближава свет детињства, маште и свакодневних авантура.

Сусрет је протекао у живој и непосредној атмосфери, уз разговор, читање стихова и питања малишана, који су показали велико интересовање за књиге и сам процес настајања прича и песама. Овакви догађаји још једном су потврдили значај неговања читалачких навика од најранијег узраста, као и улогу библиотека као места сусрета деце и књиге.

Обележавање Светског дана дечје књиге у Ћуприји протекло је у духу промоције читања, креативности и љубави према писаној речи – управо онако како и приличи празнику посвећеном најмлађим читаоцима и Хансу Кристијану Андерсену, чији се рођендан слави као Дан дечје књиге.

 

Коментари

Be the first to comment on this article

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Иди на ТОП