Морава заслужила тартан

Седам златних, две сребрне и три бронзане медаље биланс је атлетичара Омладинског атлетског клуба „Морава“, остварен на традиционалном митингу „Кад нема тартана добра је и шљака“.

Златне медаље у тркама на 800, 1000 и 300 метара освојили су ћупријски атлетичари, Алекса Милановић, Ђорђе Миладиновић и Срећко Милановић док је у трци на 300 метара Алекса Томић био другопласирани.

Срећко Милановић освојио је прво место у скоку у даљ док је у истој дисциплини трећепласирани био Алекса Томић.

Ништа мање успешне нису биле ни атлетичарке „Мораве“. Златну медаљу у трци на 800 метара понела је Александра Јоцић док је као трећепласирана, у истој трци, кроз циљ прошла Анђела Пешић.

На највишем степенику победничког постоља, у бацачкој дисциплини „вортекс“ и скоку у даљ, нашла се Невена Асковић .

У дисциплини „вортекс“ Никола и Михајло Илић освојили су сребрну и бронзану медаљу.

Председник општине Ћуприја Нинослав Ерић покренуо иницијативу да градски стадион понесе име легендарног атлетског тренера Александра Аце Петровића и изградњу тартан стазе.